Meny

MORGONYOGA med slottsfrukost - Bjertorp Slott

Söndagen den 5 februari 2023 

Yoga mellan kl 07.45-09.00 och därefter slottsfrukost               

Varför inte starta en söndagsmorgon med ett uppmjukande yogapass och därefter inta en en härlig uppdukad slottsfrukost på Bjertorp Slott.

Att börja dagen med ett yogapass på morgonen är ett bra sätt att starta dagen på. Stelheten i kroppen försvinner, blodcirkulationen ökar och du kan uppleva mer energi och ett bättre fokus resten av dagen.

Denna söndagsmorgon väcker vi kroppen och sinnet med mjuka flöden både genom stående och sittande positioner som mjukar upp och balanserar kroppen innan vi hugger in på frukosten. 

Njut av en riktigt härlig långfrukost eller varför inte ta en promenad i slottsparken. Om man sedan vill delta så avslutar vi ca kl 10.15 med en Yoga Nidra - djupavslappning i ca 20-30 minuter.

Passar alla oavsett om du har provat yoga tidigare eller inte.

Glöm inte yogamatta samt en filt 🧘🏻

Pris: 425:-/person

Sista anmälningsdag: 25 januari

Begränsat med platser.

Aktuellt